دستگاه دربند قوطی دستی یکی از محبوب‌ترین ماشین‌آلات بسته‌بندی محصولات در انواع قوطی‌های فلزی، آلومینیومی و پت به شمار می‌آید. کارایی اصلی این دستگاه پلمپ کردن و پرس کردن درب قوطی بروی بدنه‌ی قوطی است. این عمل توسط دو قرقره که به قرقره‌های عمل اول و عمل دوم معروف هستند صورت می‌گیرد. دستگاه دربند دستی دارای عقبه‌ی طولانی در میان سایر ماشین‌آلات بسته‌بندی محصولات است. تکنولوژی ساده ی آن موجب شد تا این دستگاه درب ورودی به دنیای عظیم و بی انتهای دربندی‌ها و سیمرها شود. نام اصلی دستگاه درب بند، سیمر بوده است. در گذشته نیز در ایران با همین نام شناخته شده بود، اما اکنون از کلمه‌ی معادل آن به نام درب بند قوطی استفاده می شود. در ادامه به برسی مزایا و عوامل مهم در محبوبیت و فروش دستگاه دربند قوطی دستی می‌پردازیم.

جهت کسب اطلاعات فنی و یا سفارش دستگاه دربند قوطی با دفتر مرکزی شرکت صنعت گستران پایتخت تماس حاصل نمائید.

تماس با دفتر مرکزی

ارزان بودن و پایین بودن قیمت دستگاه دربند قوطی دستی

قیمت دستگاه دربند قوطی دستی عموما به دلیل حجم کمتر متریال استفاده شده از تمامی انواع دربندی‌های موجود ارزان‌تر است. همین موضوع یکی از دلایل علاقه مندی مشتریان به این دستگاه است. این دستگاه به دلیل  قیمت ارزانی که دارد همیشه مورد استقبال افرادی بوده است که می‌خواهند فرایند بسته‌بندی را با حجم‌های پایین و کم شروع کنند. پایین بودن قیمت دستگاه دربند قوطی فلزی دستی و یا دستگاه دربند قوطی فلزی نیمه اتوماتیک رومیزی دلیلی بر بی کیفیت بودن یا مسئله دیگری نیست. بلکه فقط و فقط به دلیل کوچک بودن آن است. 

کاربری سهل و آسان دستگاه دربند قوطی فلزی دستی

ساخت دستگاه دربند دستی به گونه‌ای صورت گرفته است تا افراد با کمترین دانش فنی و علمی نسبت به ماشنی‌آلات صنعتی بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. این نوع دستگاه ها در نوع تمام دستی خود عموما از یک پدال و یک دستگیره ی متحرک بهره می‌برند. پدال که با پای کاربر در تعامل است عملا وظیفه‌ی بالا آوردن و رساندن قوطی به قرقره‌ها را بر عهده دارد. در سمت دیگر دسته‌ای تعبیه شده که حامل دو عدد قرقره‌ی عمل اول و دوم است. کاربر در ابتدا درب را روی قوطی حاوی محصول قرار می‌دهد. سپس قوطی را بر روی دیسک پایین قرار می‌دهد. بعد با پای خود پدال را فشار می‌دهد تا قوطی توسط اهرم به سمت قرقره‌ها حرکت کند. بعد از آن با حرکت دادن دسته‌ی مورد نظ عمل دوخت درب قوطی فلزی به صورت کامل توسط دستگاه دربند قوطی فلزی دستی صورت می‌گیرد.

در نوع دیگر این دستگاه به مدل نیمه اتوماتیک معروف است. کاربر، درب را بروی قوطی مورد نظر قرار می‌دهد، سپس قوطی را در محل تعبیه شده قرار می‌دهد. بعد از آن با فشردن پدال مورد نظر و یا دکمه‌ی معلوم، عملیات دوخت به صورت کامل صورت می‌گیرد.

ابعاد کوچک دستگاه

همان طور که در بخش قیمت دستگاه دربند قوطی فلزی دستی به آن اشاره کردیم، یکی از اصلی‌ترین عوامل اختلاف قیمت میان دستگاه‌های دربند تک هد دستی و دستگاه دربند چهار هد صنعتی ابعاد و اندازه‌ی دستگاه‌ها است. ابعاد دستگاه‌های دربند تک هد عموما بسیار کوچک است. علت این امر رفع نیاز مشتری با همین ابعاد، ایجاد موقییت برای کم قیمت، بی‌نیاز بودن به ابعاد بزرگتر، حمل‌و‌نقل آسان و بسیاری موارد دیگر است. از جمله‌ی دیگر موارد می‌توان به خواسته‌ی مشتریان اشاره کرد. این دستگاه‌ها به دلیل آنکه در ظرفیت‌های پایین بیشتر کاربرد دارند فضای کمتری را نیز طلب می‌کنند. امروزه شرکت‌های بزرگ در همه جای دنیا و از جمله در ایران در تلاشند تا با ساخت دستگاه درب بند قوطی فلزی دستی کوچک قیمت‌های این نوع دستگاه ها را بدون کم کردن کیفیت کاهش دهند. از دیگر مزایای کوچک بودن ابعاد دستگاه دربندی می‌توان به حمل‌و‌نقل راحت و آسان آن اشاره کرد.

مستهلک نشدن

دستگاه‌های درب بند ساخته شده توسط شرکت‌های معتبر عموما از متریال خوبی برخوردار هستند. علت این امر متریال کمی است که این دستگاه‌ها به آن‌ها نیاز دارند. اگر قرقره‌های مورد استفاده در دستگاه‌های پلمپ درب ایزی اپن و پلمپ درب ساده از نوع با کیفیت باشند در طولانی مدت در اثر اصطکاک دچار مشکل نمی‌شوند و فرسایش بر روی آن‌ها رخ نمی‌دهد. از دیگر قسمت هایی که عموما باید از متریال خوب در آنها استفاده کرد، دیسک و هد دستگاه است. این دو قطعه همواره از جنس استیل هستند. همچنین سختی آنها عموما باید spk80 باشد تا در مدت طولانی با استفاده زیاد خوردگی رخ ندهد.

مواردی که باید در هنگام خرید دربند قوطی دستی به آن توجه کنیم

کیفیت ساخت

کیفیت ساخت دسشتگاه ها و ماشین آلات صنعتی اولین و مهم ترین موردی است که خریدار باید در هنگام خرید دربند قوطی فلزی دستی به آن توجه کند. امروزه سازندگان متفرقه‌ی بسیاری  بدون توجه به مسائل تخصصی و علمی این دستگاه و همچنین بدون تجربه‌ی ویژه و تخصصی در حوزه‌ی ساخت ماشین‌آلات شروع به تولید و ساخت همچون دستگاه‌هایی می‌کنند. قیمت‌های غیر معقول و کم این دستگاه‌های بسیار بی کیفیت و ناکارآمد موجب شده تا تعدادی از مشتریان به سمت و سوی این دستگاه ها سوق پیداکنند و اقدام به خرید آنها کنند. ناکار آمد بودن این دستگاه‌ها موجب آن میشود تا خریداران بعد از تهیه ماشین‌آلات نتوانند از آنها استفاده کنند.

کیفیت قرقره‌ها

قرقرها مهم ترین بخش دستگاه دربندی هستند. قرقره‌های موجود در بازار امروزه به دو دسته‌ی اصلی و فرعی تقسیم می‌شوند. قرقره‌های دستگاه‌ها بر اسا نوع خود متفاوت‌اند. قرقره‌های مورد استفاده در دستگاه پلمپ درب قوطی فلزی دستی عموما دارای آلیاژی با سختی spk80  هستند. اما متاسفانه افراد سود جو از بی تجربگی خریداران سواستفاده می‌کنند و با قرار دادن قرقره‌هایی با سختی کم و آلیاژ نا مناسب با این کار در ماشین آلات درب بندی موجب متضرر شدن افراد می‌شوند.

فاکتور دوخت

فاکتور دوخت مهم ترین و اساسی ترین مسئله در هنگام خرید دستگاه پلمپ درب قوطی فلزی به شمار می‌آید. فاکتور دوخت فرمول و مجموعه‌ای از اعداد است که با قرار دادن این اعداد در این فرمول باید عددی در یک بازه‌ی مشخص بدست آید. الزام داشتن این فاکتور دوخت، برای بسته بندی انواع محصولات غذایی اجباری و برای محصولات غیر غذایی لازم است ( لازم به ذکر است که محلول‌های شیمیایی و تمامی محصولات سمی و مضر برای انسان و سایر موجودات زنده، درصورتی که نیاز به بسته‌بندی در قوطی  فلزی داشته باشند حتما باید دارای فاکتور دوخت 1881 باشد.) فاکتور دوخت 1881 مورد تایید سازمان استاندارد جمهوری اسلامی ایران و همچنین مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button