برای آنکه بتوانیم مجموع سرمایه‌ی مورد نیاز و هزینه راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی را محاسبه کنیم ابتدا بهتر است اطلاعاتی در مورد مجموعه‌ی کار یک مجتمع غذایی و به طور خاص خط تولید گوجه فرنگی بدست بیاوریم.

هر کارخانه‌ دارای هزینه‌های خاصی می‌باشد. این هزینه‌ها در امور مختلفی از جمله ماشین آلات خط تولید، ساخت بنا، تاسیسات زیر ساختی و… صرف می‌شود. ما در این مقاله سعی بر آن داریم نسبت به تخصص خود به طور خلاصه در مورد هزینه‌ی راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی صحبت کنیم.

بخش‌های اصلی خط تولید رب

هر خط تولید رب گوجه از سه بخش اصلی و کلی تشکیل شده است :

  • بخش شستشو و آماده‌سازی
  • بخش پخت و تغلیظ
  • بخش استریلیزاسیون و بسته‌بندی

بخش شستشو و آماده‌سازی

این بخش خود شامل مراحل شستشوی گوجه ، جداسازی ضایعات اضافی ، خرد شدن گوجه فرنگی و صافی می‌باشد.

بخش پخت و تغلیظ

این بخش به خودی خود وظیفه‌ی تبدیل کردن آب گوجه به رب  گوجه را بر عهده دارد ( عمل پخت رب گوجه فرنگی ). ماشین‌آلات موجود در این قسمت شامل دستگاه‌هایی از جمله پری هیتر، اوپراتور تحت خلا ( کانتینیوس یا بچ یا هردو) و مخزن نگه داری آب گوجه ( همزن دار) می‌باشد. به دلیل آنکه متریال ماشین‌آلات در قسمتی که ارتباط مستقیم با محصول دارند باید استیل باشد عموما هزینه‌ی زیادی از مبلغ سرمایه‌گزاری را برای این بخش در نظر می‌گیرند.

بخش استریلیزاسیون و بسته‌بندی

این بخش بیش از حدود ۳۵ درصد از کل هزینه‌‌های مورد نظر در راه اندازی کارخانه‌ی تولید رب گوجه فرنگی را تشکیل می‌دهد. این بخش خود شامل دستگاه استریل لوله‌ای، دربند ، پرکن ، تونل پاستور ، شیرینگ پک و جت پرینتر می‌باشد. تعداد زیاد ماشین‌آلات در این قسمت یکی از دلایل پر هزینه بودن آن است.

شما می‌توانید جهت بدست آوردن اطلاعات بیشتر در خصوص ماشین‌آلات این خط تولید به مقاله‌ی راهکارهای تولید رب گوجه‌فرنگی مراجعه فرمایید.

عوامل موثر در قیمت نهایی خط تولید

هزینه‌ی راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی همان طور که تا کنون متوجه شدید به عوامل بسیار همچون ظرفیت، نوع ماشین‌آلات، تمام اتوماتیک بودن و یا نیمه اتوماتیک بودن، تمام استیل بودن و یا دارای بخش فلزی (باید دارای رنگ الکترو استاتیک ضد زنگ باشد) و غیره بستگی دارد. مشتریان و خریداران هستند که نسبت به بودجه‌ی مد نظر و سابقه‌ی خود از بازار و بسیاری موارد دیگر این هزینه‌ها را تعیین می‌کنند. مشاورین فروش ما با سابقه‌ای که در تحلیل بازار دارند و بر اساس سرمایه‌ی مشتریان سعی بر آن دارند تا مناسب‌ترین خط تولید رب گوجه را به آن‌ها معرفی کنند.

نکته مهم

هزینه‌ راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی فقط شامل خطوط تولید نمی‌شود. و دیگر مسئله‌ای که بسیاری از مشتریان آنها را جزوی از ماشین‌آلات خط تولید میدانند، سرمایه‌ی مورد نیاز برای بخش تاسیسات است. یک خط تولید نیاز به یک دیگ بخار و کولینگ تاور دارد تا عمل اینجاد بخار و سرد شدن آب داغ به درستی صورت پزیرد.

قیمت ماشین آلات خط تولید رب گوجه

قیمت ماشین آلات خط تولید رب گوجه کاملا وابسته به متریال مورد نیاز آن است. اکثر بخش‌های  ماشین‌آلات از استیل ساخته شده است. بر این اساس تاثیر گذارترین مسئله بر روی قیمت، میزان استیل مصرفی و هزینه‌ی تهیه‌ی آن است. قیمت استیل امروزه روز دستخوش تغیرات روزانه می‌شود. این امر موجب تغیر در قیمت ماشین آلات خط تولید رب می‌شود. از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت خط تولید رب می‌توان  به الکتروموتور‌ها، گیربکس‌ها، بلبرینگ‌ها و تابلو‌های برق اشاره کرد. با تغییر در قیمت موارد نامبرده تغییرات اساسی در مجموع هزینه‌ی لازم برای راه اندازی خط تولید رب گوجه ایجاد می شود.

در اینجا بهتر است به این نکته نیز توجه شود که این ماشین‌آلات به علت آن که اکثرا استیل هستند به کالای سرمایه‌ای نیز معروف اند. یعنی با گذشت زمان و کارکرده آنها از مجموع قیمت آنها مبلغ زیادی کاسته نمی‌شود. چه بسا با افزایش مبلغ استیل مبلغ ماشین آلات هزینه استهلاک آن‌ها تقریبا سربه‌سر شده و قیمت نهایی ماشین دچار کاهش نشود.

لیست قیمت خط تولید رب گوجه فرنگی

همان گونه که در قسمت‌های بالا به آن اشاره قیمت خط تولید به عوامل بسیاری وابسته است. قیمت‌های ارائه شده از خطوط تولید نمی‌تواند ثابت باشد و یا حدود قیمتی داشته باشد. با این وجود بخش فنی و بخش فروش شرکت صنعت گستران پایتخت با محاسبه‌ی قیمت به صورت روزانه توانسته‌اند تا چارتی را با نام لیست قیمت خط تولید رب گوجه فرنگی فراهم نمایند. این لیست بر اساس نیاز مشتریان و در زمان ارتباط آنها طراحی می‌شود. به علت حجم زیاد تماس‌های روزانه و همچنین تغییرات روزانه این لیست برای مشتریانی که وارد فاز قرار داد می شوند تهیه و تنظیم خواهد شد.

قیمت تجهیزات کارخانه رب گوجه

هر کارخانه دارای بخش مختلفی به غیر از اصل خط تولید می‌باشد. این بخش‌ها شامل بخش آزمایشگاه ، انبار، سردخانه ، بخش تاسیسات، انبار نگه‌داری محصولات و … می‌باشد. شرکت صنعت گستران پایتخت به دلیل سابقه ای که در زمینه‌ی راه اندازی خط تولید رب گوجه دارد به درخواست مشتریان وظیفه‌ی فراهم سازی محیط آزمایشگاه ، تجهیزات انبار ها و همچنین دستگاه‌های بخش تاسیسات را بر عهده می‌گیرد. تخصص اصلی شرکت ما ساخت و فراهم سازی ماشین‌آلات صنایع غذایی کنسروی به دو صورت نو و دست دوم اورهال(باز سازی) شده می‌باشد. اما امروزه شرکت‌های مختلف در بخشسهای متنوع و مرتبطی به عنوان زیر مجموعه ی شرکت صنعت گستران معرفی می‌شوند که تمامی موارد بالا را زیر نظر متخصصین فنی شرکت ما انجام می‌دهند. این امر بقه جهت سهولت انجام ساخت و تجهیز و راه اندازی کارخانه رب گوجه از سمت شرکت ما صورت می‌پذیرد.

هزینه ی ساخت کارخانه رب گوجه

ساخت یک کارخانه شامل هزینه‌ی مختلفی است. از جمله‌ی این هزینه‌ها می‌توان به ساخت و احداث بنای کارخانه مذکور اشاره کرد. بنای کارخانه و فضای آن یکی از موارد بسیار مهم در تعیین هزینه ی ساخت کارخانه رب گوجه بشمار می‌آید. فضای مورد نیاز احداث کارخانه رب گوجه از جمله موارد بسیار مهمی است که دغدغه‌ی بسیاری از افرادی است که می‌خواهند در حوزه‌ی تولید و کارآفرینی قدم بگذارند. فضای مورد نیاز برای احداث یک کارخانه‌ی تولید رب گوجه فرنگی نسبت به ظرفیت و نوع ماشین‌آلات متفاوت است. از دیگر مواردی که به عنوان هزینه ی ساخت کارخانه رب گوجه می‌توان آن را در نظر گرفت، سیستم تصفیه آب است. عموما کارخانه جات مختلف به جهت جلوگیری از هدر رفت و مصرف بی‌رویه ی آب از سیستم تصفیه و سختی گیری استفاده می‌کنند.

کمترین هزینه‌ی راه اندازی کارخانه رب گوجه

کمترین هزینه‌ی راه اندازی کارخانه رب گوجه را  نمی‌توان بدون اطلاع از ظرفیت و توان تولید اعلام کرد. در یک خط تولید رب گوجه یک سری از ماشین‌آلات الزاما باید حضور داشته باشند. از جمله می‌توان به دربند و تونل پاستور و دیگ پخت اشاره کرد. برای تعیین میزان حداقل سرمایه مورد نیاز باید پارامترهای مختلفی را تجمیع و نتیجه گیری کرد.

ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم تا عوامل موثر بر قیمت و هزینه های راه اندازی یک خط تولید رب گوجه فرنگی را بررسی کنیم. شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید خطوط تولید و سایر ماشین آلات با شماره تماس زیر در ارتباط باشید:

191 86 26 – 0910

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button